top of page

 ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ 

 

   У кожного в житті є місце на землі, яке нагадує про все найкраще чим може пишатися людина. Воно є втіленням поєднання розуму, душі, знань, почуття прекрасного. Таким місцем для наших дітей є Бахмутський районний центр дитячої та юнацької творчості. Тут вони зростають, навчаються, пізнають себе та оточуючий світ. Це центр всебічного розвитку, осередок науки, культури, дозвілля. В ньому відбувається професійне самовизначення дитини, з’являється досвід соціальних відносин, формується система цінностей.

А починалось все так…

   Свою історію позашкільний заклад розпочав у далекому 1964 році при роз’єднанні Костянтинівського та Артемівського районів. Мав назву Будинок піонерів.

   В 1991 році позашкільна установа перейменована в Будинок дитячої та юнацької творчості.

1994рік – Артемівський районний Центр позашкільної роботи,

2005 рік - Артемівський районний Центр дитячої та юнацької творчості,

2017 рік – Бахмутський районний центр дитячої та юнацької творчості

   За час свого існування заклад став комплексною навчально-розвивальною сучасною та популярною серед дітей установою в Бахмутському районі.

  Керуючись Законом України «Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад, Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Концепцією Державної програми розвитку освіти, Концепцією державної програми роботи з обдарованою молоддю, заклад свою діяльність спрямовує на реалізацію основних завдань позашкільної освіти:

         - виховання громадянина України;

         - забезпечення прав громадян на отримання позашкільного навчання; визначення головних принципів державної політики – позашкільної освіти, вільний розвиток особистості та формування її соціально – громадського досвіду;

         - виховання поваги до Конституції, правам і свободам людини і громадянина, почуття особистої гідності, відповідальності перед законом за свої дії;

         - виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв та традицій, національним цінностям українського народу, а також других націй і народів;

         - виховання поважного відношення до сім’ї і людей похилого віку;

         - створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців;

         - формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя;

         - задоволення потреб вихованців, учнів і слухачів в професійному самовизначенні і творчої самореалізації;

         - пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів і слухачів;

         - удосконалення фізичного розвитку вихованців, учнів і слухачів;

         - організація дозвілля вихованців, учнів і слухачів, пошук нових форм роботи;

         - профілактика бездоглядності, правопорушень;

         - виховання у учасників навчально – виховного процесу свідомого відношення до власної безпеки і безпеки оточуючих;

         - формування здорового способу життя;

        - здійснення інформаційно – методичної та культурно – масової роботи.   

        

   Відповідно до обраного напряму позашкільної освіти педагогічний колектив працював над педагогічною проблемою «Формування в особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе, розвиток творчих здібностей та активної життєвої позиції».

   Згідно до поставлених завдань учасники навчально-виховного процесу приділяють належну увагу національно-патріотичному вихованню учнів, формуванню морально-етичних якостей, громадської свідомості та професійної орієнтації вихованців, сприянню розвитку їх творчих здібностей, прагнення до здорового способу життя, формуванню здоров’язберігаючого освітнього простору; формуванню медіа культури та медіа свідомості учасників навчально-виховного процесу.

 

  З 1 вересня 2017 року в закладі працює 48 гуртків в яких навчається 720 учнів шкіл району, що становить 36,5% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл. 6 гуртків працюють на базі: Іванівської та Верхньокам’янської школи.

  Найбільш поширеними серед дітей та молоді є гуртки художньо-естетичного напряму, ними охоплено близько 64% учнів, науково-технічного - 2%, еколого-натуралістичного - 2%, військово – патріотичного - 2%, туристсько – краєзнавчого – 6%, гуманітарного – 22%, спортивного 2%.

        

 

  Гуртковою роботою в позашкільному закладі охоплено 40 учнів пільгової категорії, що становить 3,9% від загальної кількості гуртківців і 1,5% дітей, що потребують додаткової педагогічної уваги.

   В закладі працюють гуртки «Я у Світі» (ранній естетичний розвиток) для дітей 5-6 років з охопленням 15 дітей дошкільного віку.

  Вирішуючи основні завдання національного виховання, педагоги закладу працюють з гуртківцями над пізнанням, збереженням і розвитком національних традицій, плекали інтелектуально розвинену, духовно багату цілісну особистість, формували в учнів, незалежно від національності, національну свідомість, історичну пам'ять, національний характер, світогляд, гуманістичні ідеї.

  За підсумками 2016-2017 навчального року найбільшу результативність діти та учнівська молодь виявили в обласних конкурсах дитячої творчості, виставках образотворчого та ужиткового мистецтва, акціях та фестивалях народного мистецтва:

  «Природа і творчість» - Бабенко Ірина -І місце, Савельєва Єлизавета-І місце, Гринь Ганна - ІІ місце, Васильєва Єлизавета – ІІІ місце, Радукан Юлія – ІІІ місце, Череповська Мілана - заохочувальна грамота;

  «Знай і люби свій край» - участь у обласному етапі;

  «Донбас заповідний» - Бабенко Ірина -ІІ місце;

  «Донбас екскурсійний» - Ладигіна Вікторія –ІІ місце;

  «Новорічна композиція» - Алексеєнко Єлизавета, Проказа Яна, Череповська Мілана, Шклярська Інна, Гринь Ганна, Савельєва Єлизавета – перемога в обл. етапі, участь у Всеукраїнському етапі;

  «Український сувенір» - Савельєва Єлизавета – ІІ місце;

  «Смарагдові витоки» - Бутко Анна - участь;

  «За нашу свободу» - Алексеєнко Єлизавета –ІІ місце;

  «Єдина родина» - Айдін Олександр, Колеснікова Катерина, Бабенко Ірина – участь, Гринь Ганна - ІІІ місце, Васильєва Єлизавета – ІІІ місце;

  «Мови різні-душа одна» - Гудковська Єлизавета – сертифікат учасника;

  «Розстріляна молодість» - Бутко Анна – участь у обласному етапі;

  «Я – європеєць» - Житлова Руслана, Юдина Катя – участь;

  «Проліска»- Гринь Ганна - ІІ місце, гурток «Намистинка», керівник гуртка Дудка Н.Г., Колеснікова Катерина - участь;

  «Щоб світ знав!» - Корякіна Руслана, публікація пошукової роботи на сайті Донецького обласного ПДЮТ, диплом учасника;

  «Світ надії-Дивосвіт» - участь у обласному етапі конкурсу декламаторів.

   У закладі ведеться робота з реалізації районної цільової програми «Обдарована молодь».

   За досягнуті результати до районного Банку обдарованих дітей в 2016 – 2017 навчальному році занесені 3 гуртківця (Радукан Юлія, Савельєва Єлизавета, Гринь Ганна). Вони нагороджені грамотами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації та грошовими стипендіями. 31 гуртківець занесений до Банку обдарованих дітей Бахмутського районного ЦДЮТ. Всі вони нагороджені грамотами позашкільного закладу.

 

   В закладі успішно впроваджуються інформаційно – комунікативні технології, підключено до мережі Інтернет, створено сайт закладу, маємо електронну пошту.

   Укомплектованість позашкільного навчального закладу педагогічними кадрами складає 88%.

   В 2017-2018 навчальному році в ЦДЮТ працює 15 педагогів, в т.ч. 3 сумісники.

  З повною вищою освітою           - 7 педагогів;

- неповною вищою освітою         - 5 педагогів;

- загальною середньою освітою - 3 педагоги.

   Педагогічні кадри умотивовано розставлені, навчальне навантаження керівників гуртків розподілено раціонально.

Центр дитячої та юнацької творчості координує роботу педагогів – організаторів шкіл району з напрямків: дитячі громадські організації, учнівське самоврядування, туристсько-краєзнавча та музейна робота.

   В плані роботи закладу на 2017-2018 навчальний рік визначено пріоритетний напрямок діяльності: створення умов для оновлення змісту й якості освіти в закладі відповідно до сучасних потреб особистості, суспільства, держави. Для цього педколектив поставив завдання: сприяти формуванню соціокультурного середовища з умовами для розвитку дитини, підлітка як гуманної, освіченої, культурної, творчої, відповідальної особистості.

bottom of page