top of page

​НОВИНИ ТА ЗАХОДИ   2017

Осінні розваги

в Бахмутському районному центрі

дитячої та юнацької творчості

  З 21.10.2017 по 01.11.2017 в Бахмутському районному центрі дитячої та юнацької творчості було проведено ряд тематичних виховних заходів, присвячених осіннім канікулам.

  Оформлено виставки поробок та малюнків на осінню тематику «Моя прекрасна осінь!». Діти та керівники гуртків із зацікавленням ознайомилися з представленими матеріалами виставки.

   Культорганізатор Корякіна Н.С. для дітей закладу провела розважально – ігрову програму «Осінні розваги». Вихованці лялькового театру підготували казкову виставу «Троє поросят».

Пізнавально пройшла ігрова програма «Подорож до невідомої Японії». Діти ознайомилися з культурою, звичаями та поезією Японії.

   Для учнів декоративно - прикладних гуртків педагоги Клепак Л.О., Воробйова Л.І. провели майстер – клас з виготовлення поробок із паперу у техніці «арігамі» та підготували виставку дитячих поробок «Японська краса».

  Керівник гуртка «Юні дослідники» Саржевська Т.П., провела виховну годину на тему «В дружбі наша сила» та годину спілкування «Бути привітним – значить радіти іншому».

«Відзначення73-ї річниці
вигнання нацистських загарбників
з України»

  З метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску Українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління пропонуємо педагогам, вихованцям та батькам інформаційні матеріали для перегляду та ознайомлення.

 1.Відеофільм «Чорна піхота», 2010 рік, авт. – Іван Кравчишин, «07 Продакшн», «Інтер»

https://www.youtube.com/watch?v=Xo1KAIM5Nss

 

 2. Відеофільм «Корюківка. Злочин проти людяності», 2013 рік, авт. – СніжанаПотапчук, НТКУ.

https://www.youtube.com/watch?v=IUOSr41xRc0

        

 3. Матеріали про Героя України Євгенія Березняка

 25 лютого 1914 року у Катеринославі (нині – Дніпропетровськ) народився Березняк Євген Степанович.

Євген Березняк, він же капітан Михайлов, він же «Голос», мав виконати важливе завдання розвідувального відділу 1-го Українського фронту з проникнення в глибокий тил німецько-фашистських військ і здійснення розвідки оборонних укріплень на берегах Вісли і в районі Кракова, куди планувався основний удар радянських військ.

  З різних джерел групі Березняка вдалося добути надзвичайно важливу інформацію про намір фашистів при своєму відступі одночасно підірвати старовинні архітектурні шедеври колишньої польської столиці. Розвідники встановили, що у Кракові спеціальні команди вдень і вночі підвозили вибухівку до Ягеллонського університету, театру Словацького, замку польських королів Вавель, Маріацького костьолу, Ратушної вежі та інших старовинних пам’яток, прокладали на півметровій глибині кабель, у передмісті у форті Пастернак був розташований підривний пункт, від якого німці також тягнули замаскований кабель.

 «Ваші дані надзвичайно важливі, – зазначалося в одній з радіограм, отриманих розвідниками з Центру. – Всіма силами зосередьте увагу на оборонних обводах Кракова та інженерних спорудах вздовж лівого берега Вісли».

  В ідеалі потрібна була цілісна карта оборони Кракова з необхідними позначками. З цією метою розвідники відстежили і захопили в полон головного інженера укріпрайону майора Курта Пеккеля, який погодився на співпрацю, надав координати оборонних споруд по квадратах та допоміг скласти карту мінування Кракова.

 Коли радянські війська наблизилися до міста, Березняк послав назустріч їм свого заступника. Тому вдалося встановити зв’язок з командуванням головних частин і передати свіжу інформацію про мінування і місце прокладки кабелю. Як з’ясувалося, фронтова розвідка мала інформацію про підготовку до підриву Кракова і від інших груп, та найточніші відомості були від розвідгрупи «Голос». До форту одразу послали саперів, які знайшли кабель і перерізали його у кількох місцях. Краків було врятовано.

  Після війни і звільнення зі служби Євген Березняк займався педагогічною діяльністю і досяг значних успіхів: став начальником Управління шкіл міністерства освіти УРСР, заслуженим учителем, кандидатом педагогічних наук, почесним академіком Академії педагогічних наук України.

  Польський уряд за участь у врятуванні Кракова нагородив його найвищим військовим орденом – «Віртуті Мілітарі» та «Золотим хрестом партизанської слави». Його ім’я навічно занесене у списки почесних громадян міста. У залі Слави Головного управління розвідки Генерального штабу Радянської армії його портрет знаходився поруч із портретами легендарних розвідників Зорге, Маневича, Вершигори.

  Після проголошення незалежності України Євгену Березняку було присвоєно військове звання генерал-майор у відставці та удостоєно звання Героя України.

  Помер Євген Березняк 24 листопада 2013 року у Києві не доживши трьох місяців до свого 100-річчя.

«В Бахмутському районному

Центрі дитячої та юнацької творчості  відзначили

День Захисника України»

 09.10.2017 заступник директора Тетяна Саржевська провела для гуртківців закладу інформаційну годину «Подвиги героїв–земляків» та підготувала тематичну виставку літератури «Імена героїв в назвах вулиць міста…»;

  10.10.2017 керівник гуртків «Пам'ять» та «Червона калина» Катерина Князєва провела для вихованців бесіди: «Ми - діти козацького роду», «Захист Вітчизни – почесний обов’язок громадянина України»;

 11.10 2017 керівник гуртка «Юні музеєзнавці» Вікторія Шевченко провела для учнів лекцію-презентацію «Пам’ятники розповідають», присвячену захисникам України у боротьбі за суверенітет та цілісність України;

 12.10.2017 культорганізатор Надія Корякіна провела для молодших школярів розважально-ігрову програму «А нумо, хлопці!»;

 13.10.2017 для учнів позашкільного закладу була проведена інформаційна тематична лінійка «Рішення Глави держави про встановлення Дня Захисника України»;

  13.10.2017 пройшла виставка дитячих малюнків «Всі квіти вам – захисники Вітчизни!».

Учнівсько-педагогічний колектив

Бахмутського районного центру дитячої та юнацької творчості взяв участь у акції закладення капсули

«Грядущим нашим поколінням»

  У рамках проведення заходів до Дня Захисника України 12.10.2017 року педагоги та учні позашкільного закладу і їх батьки взяли участь у районній акції «Грядущим нашим поколінням», головною метою якої стало закладення капсули з побажаннями дітей сьогодення майбутньому поколінню.

 

 Директор закладу Ніна Самкова урочисто запечатала скриню з капсулою, яку через 20 років юні нащадки зможуть відкрити, щоб ознайомитися з нашими заповітними мріями та добрими побажаннями.

«В місті Сіверську пройшов зональний етап

Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – спортивної патріотичної гри «Сокіл» (Джура)»

  10 жовтня 2017 року, напередодні загальноукраїнських свят - Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, одного з найголовніших свят козаків, в Сіверській загальноосвітній школі №3 відбувся І зональний етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – спортивної патріотичної гри «Сокіл» (Джура). В змаганнях прийняли участь козацькі рої Сіверських загальноосвітніх шкіл № 1, 2, 3, Званівської, Верхньокам’янської, Свято-Покровської, Переїзнянської.

  Учасників патріотичної гри привітали Генерал-хорунжий Українського козацтва Баканов Сергій Михайлович та провідний спеціаліст Сіверської міської ради Мілько Надія Василівна.

  Захід розпочався конкурсом «Впоряд». Журі оцінювало: обов’язкові атрибути (прапорець, гасло, емблема рою), зовнішній вигляд команди; здачу рапорту, однострій, організованість та якість виконання впорядових наказів; виконання маршової патріотичної пісні.

  Самі яскраві враження справили на всіх творчі звіти «У колі друзів». У формі мистецької композиції учні представили свою школу, село, місто, козацькі традиції рою. Під час конкурсу-вікторини «Відун» юні козаки показали знання з історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох та сучасних збройних сил України.

  Учасників гри «Сокіл»(Джура) привітали українськими піснями та танцями творчі дитячі колективи Сіверської ЗОШ №3.

  Переможцем змагань став козацький рій «Нащадки козацької слави» Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, на другому місці - козацький рій «Патріоти» Званівської ЗОШ, рій «Молода Січ» Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 на ІІІ місці.

  Високі результати в перетягуванні линви показали учні – Сіверської ЗОШ №1, які були нагороджені почесною грамотою. Першими з уміння вчасно надати медичну допомогу пораненому у бою товаришу стали учні Переїзнянської ЗОШ та Свято-Покровської ЗОШ. Самими спритними та швидкими в естафеті показали себе учні з Верхньокам’янської школи. Кращий результат у конкурсі «Добре діло» показали козаки Званівської ЗОШ. В конкурсі «Впоряд» перемогли учні Сіверської ЗОШ №2. В конкурсі «Відун» кращий результат у юних козаків Сіверської ЗОШ №3. Всі переможці були нагороджені почесними грамотами відділу освіти.

  13 жовтня 2017 року переможці зональної гри, учні Сіверської ЗОШ №1, приймуть участь у районному етапі гри Сокіл («Джура»), який відбудеться у Іванівській ЗОШ та доведуть, що вони гідні нащадки славних козаків!

«Мелодія лісу»

  7 жовтня 2017року вихованці гуртків Бахмутського районного Центру дитячої та юнацької творчості відвідали казковий куточок лісу, розташований на території державного підприємства «Лиманське лісове господарство» у Ямпільському лісництві. Тут була створена перша екологічно-пізнавальна стежина під назвою «Лесное ожерелье». Головна задача стежини - сприяти підвищенню екологічної культури, поведінки людей у природі. Маршрут стежини проходить через змішаний ліс, вздовж річки Чорний Жеребець. Довжина екостежини - 2,1 км , в тому числі паромна переправа, мости, поляни, дендропарк, озеро з качками та лебедями, фонтани, павільйони для відпочинку, острів «Кохання». Вікові дерева цього острову сягають 20-метрової висоти.

  Три незабутніх години провели діти та педагоги на екскурсії, яку так цікаво провів для нас екскурсовод-єгер лісництва. Діти уважно слухали легенди, історії, пов’язані з рослинами, деревами, лісовими тваринами та птахами. Вони дізналися, що в цьому заповідному лісі живуть дикі кабани, олені, лосі, зайці, вовки, видри. Птахи, риби та тварини оберігаються законом.

 

  Більше всього сподобалось учням на «Поляні казок», де вони пили джерельну воду зі справжнього колодязя, фотографувались на згадку біля дерев’яних скульптур Баби Яги та Лісовика, годували качок, оленів, кіз, птахів, єнотів та коней.

  В ході екскурсії діти збагатили свої знання про флору і фауну нашого регіону, душею відчули красу, велич, неповторність та беззахисність природи.

 

Шевченко В.Б.,

керівник гуртка «Рідний край»

Наш анонс

 

bottom of page